Klub Przedsiębiorców

Networking Inspiracje Współpraca

Aktualności

Podsumowanie spotkania inauguracyjnego Klubu Przedsiębiorców SGH

Data dodania: 6.03.2017

Inauguracja Klubu Przedsiębiorców SGH

Więcej zdjęć...

Pierwsze spotkanie Klubu Przedsiębiorców SGH za nami - mieliśmy okazję poznać się i porozmawiać o perspektywach współpracy z SGH. Dzięki wystąpieniu Prorektor Hanny Godlewskiej-Majkowskiej poznaliśmy plany działań integrujących środowisko przedsiębiorców wywodzących się z SGH. Dr Mikołaj Pindelski i Grzegorz Turniak zainspirowali nas do rozwoju biznesu dzięki budowie kontaktów zewnętrznych.

1 marca 2017 r. w sali konferencyjnej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się spotkanie inauguracyjne Klubu Przedsiębiorców SGH. Na spotkanie przybyło w sumie 40 osób: przedsiębiorców po SGH, przedsiębiorców studiujących na naszej uczelni oraz przedstawicieli środowiska akademickiego.

Spotkanie rozpoczęło się od sesji networkingowej moderowanej przez Grzegorza Turniaka. Jako uznany popularyzator idei networkingu zadbał on o odpowiednią, swobodną atmosferę do nawiązywania kontaktów między uczestnikami, wśród których dużą grupę stanowili przedstawiciele branży reklamowej, eventowej i konsultingu.

W części oficjalnej wzięli udział przedstawiciele władz Uczelni:

  • Prorektor ds. współpracy z otoczeniem, prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska
  • Zastępca Kanclerza, Beata Mierzejewska
  • Dyrektor Centrum Przedsiebiorczości, Bartosz Majewski
  • Dyrektor Centrum Karier i Relacji z Absolwentami, Radosław Żuk

W swoim wystąpieniu pani Prorektor zaprezentowała plany działań podejmowanych w celu promowania przedsiębiorczości jako ścieżki zawodowej dla studentów i absolwentów SGH. Ważnym elementem tego planu jest promocja działalności prowadzonej przez przedsiębiorców zrzeszonych w Klubie.

Następnie wszyscy wzięli udział w sesji inspiracji przygotowanych przez dra Mikołaja Pindelskiego i Grzegorza Turniaka. Dr Pindelski zaprezentował możliwości zwiększania sprzedaży dzięki wykorzystaniu relacji zewnętrznych zgodnie z ideą roju. Grzegorz Turniak zainspirował wszystkich do świadomej budowy sieci kontaktów, wskazując na korzyści biznesowe takich działań.

Po tych krótkich wystąpieniach nastąpiła przerwa kawowa, która umożliwiła dalszy rozwój relacji w nieformalnej atmosferze.

Ostatnim zaplanowanym punktem spotkania były prezentacje uczestników. W tej sesji wszyscy obecni mieli możliwość zaprezentowania swojej działalności oraz przedstawienia swoich oczekiwań wobec Klubu. Na zakończenie tej części Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii, Bartosz Majewski zaprezentował projekty Centrum skierowane do przedsiębiorców i osób przedsiębiorczych oraz zaprosił wszystkich do współpracy.

Po oficjalnym zakończeniu spotkania duża część uczestników pozostała w sali, aby kontynuować rozmowy o możliwych polach współpracy. W rozmowach tych uczestniczyli również przedstawiciele SGH - pani Prorektor, Dyrketor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii oraz pracownicy Centrum.

Kontakt

Korespondencję prosimy kierować na adres:

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii
Klub Przedsiębiorców
Al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa

   (22) 564 77 97

   przedsiebiorcy@sgh.waw.pl

   sgh.waw.pl/cpitt

Polityka prywatności