Zapraszany na styczniowe, opłacalnościowe spotkanie Klubu Przedsiębiorców SGH!

Grafika przedstawiająca zaproszenie na wydarzenie

Z nowym rokiem, po niestandardowej końcówce roku, wracamy do klasycznej formuły Klubu Przedsiębiorców SGH!
W jaki sposób ocenić inwestycję którą chcesz zrealizować i jak robią to najlepsi? Jak patrzy na to fundusz VC i co jest istotne z perspektywy startupów? Czy ESG to „must have” przy podejmowaniu decyzji – jaka jest tego perspektywa?

Zapisy na wydarzenie: https://forms.gle/T1G9pgR9c36XRdxd7

Na te pytania odpowiemy podczas najbliższego spotkania Klubu Przedsiębiorców SGH. Zapraszamy do wysłuchania wyjątkowego panelu, w którym zagłębimy się w praktyczne i teoretyczne aspekty, jakimi kierują się przedsiębiorstwa przy ocenie i wyborze projektów biznesowych. Odkryjemy, jakie strategie i narzędzia są kluczowe w podejmowaniu tych ważnych decyzji. Będziemy również analizować najnowsze trendy, kierunki i otoczenie prawno-podatkowe inwestycji, które będą kształtować świat biznesu w najbliższych latach – jak na to będzie reagował sektor VC. Dzięki temu zyskasz cenne wskazówki, które pomogą Ci skutecznie nawigować po zmieniającym się rynku. Ważnym elementem naszej dyskusji będzie rola ESG (Environmental, Social, and Governance) w procesie decyzyjnym. Zrozumienie, jak kwestie środowiskowe, społeczne i zarządzanie korporacyjne wpływają na wybory inwestycyjne, jest niezbędne w dzisiejszym świecie biznesu.

Paneliści:

  • Krzysztof Bachta - Partner zarządzający w funduszu 4growth VC. W przeszłości pełnił funkcję prezesa zarządu Alior Banku oraz jako dyrektor zarządzający odpowiadał za budowę strategii w PZU. Realizował także projekty związane z wdrażaniem inicjatyw wzrostowych w bankach detalicznych, budową modeli ryzyka kredytowego, analiz związanych z potencjalnymi przejęciami czy redukcją kosztów. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom CEMS Master in International Management uzyskany na Universita’ Luigi Bocconi w Mediolanie. Ukończył Advanced Management Program na IESE Business School University of Navarra.
  • Maciej Borucki - Head of Public Sector & Transport at Cellnex Poland, odpowiedzialny za rozwój biznesu i projekty strategiczne. Posiada doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i funduszu private equity, skupiając się na procesach fuzji i przejęć oraz inwestycjach na rynkach kapitałowych. Zajmował się tworzeniem i oceną modeli biznesowych i finansowych, strategii, wycenami oraz koordynacją procesów transakcyjnych. Absolwent SGH w Warszawie, aktywnie zaangażowany w wspieranie startupów i promocję edukacji ekonomicznej.
  • Prof. SGH Paweł Felis – doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse oraz ekspert w zakresie finansów i podatków. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Finansów SGH w Warszawie i kierownikiem Zespołu Badań Podatkowych w Instytucie Finansów przy MF. Pełni funkcję redaktora naczelnego czasopisma „Studia i Analizy Instytutu Finansów” oraz członka kolegium redakcyjnego czasopisma „Studia BAS”. Jest autorem i współautorem ok. 150 publikacji naukowych i popularyzatorskich. Sporządzał również opinie i ekspertyzy dla Kancelarii Sejmu.
  • Dr. Rafał Kusy - ekspert z wieloletnim doświadczeniem w bankowości, prowadzi firmę doradczą RAPA Consulting, specjalizując się w biznes planach, restrukturyzacji i wycenach przedsiębiorstw. Jest aktywny w radach nadzorczych, uczestniczy w projektach doradczych oraz prowadzi szkolenia z zakresu finansów i zarządzania ryzykiem. Wykłada na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie i jest biegłym sądowym w dziedzinie finansów i ekonomii.
  • Moderator: Mateusz Kopiec (Incro) - założyciel i Managing Partner incro (dawniej KMCP Consulting), polskiego butiku doradztwa strategicznego dla startupów, MŚP i dużych przedsiębiorstw. Specjalizuje się w controllingu finansowym i strategiach rozwoju, przyczyniając się do optymalizacji kosztów, przygotowania wycen przedsiębiorstw oraz doradztwa w procesach sprzedaży biznesu. Popularyzuje zarządzanie oparte na danych, realizując projekty wsparcia przedsiębiorstw, w tym analizy finansowe dla poprawy wyników i rozwoju.


Agenda:

  1. Praktyka i narzędzia oceny. Co z perspektywy teoretycznej jest kluczowe do wykonania rzetelnej i miarodajnej oceny projektów biznesowych. Jak w praktyce wygląda proces wyboru i oceny projektów inwestycyjnych.
  2. Tendencje i wyzwania na 2024. Jakie sektory będą kluczowe w inwestycjach w nadchodzącym roku
  3. Jakie są kluczowe wyzwania stojące przed inwestorami i gdzie jest największa niepewność.
  4. Zrównoważony rozwój w inwestycjach. Jakie jest znaczenie zrównoważonego rozwoju w podejściu do inwestycji. Czy te ryzyka są już obecne i analizowane czy to dopiero przyszłość.
  5. Zaproszenie do pogłębienia tematu - Informacja o publikacji książki autorstwa prof. Pawła Felisa i Mateusza Kopca, recenzowanej przez prof. Waldemara Rogowskiego oraz dr. Rafała Kusego.
  6. Q&A z publicznością.
  7. Sesja elewator pitch’y
  8. Networking

Zapisy na wydarzenie: https://forms.gle/T1G9pgR9c36XRdxd7